ERICSSON
Home Products Services Technologies Support About Ericsson
rul_header_1x55.gif (60 bytes)
Ericsson Nikola Tesla > Podaci o kompaniji > "Komunikacije" > Komunikacije 6/7 - 2002.
"Komunikacije" t.gif (43 bytes)
"Komunikacije"
t.gif (43 bytes)
t.gif (43 bytes)
Najvažnije teme broja
Sadržaj broja
Preuzeta odgovornost za podsustav COSS
t.gif (43 bytes)

ETK Institut za telekomunikacije


Kompanijski Institut za telekomunikacije, očigledno zasluženo, zbog svojih kompetencija i kvalitete, ostaje u "igri". U zadnjih pola godine dobio je više različitih odgovornosti iz drugih Ericssonovih razvojno-istraživačkih centara, a najnoviji je transfer odgovornosti za Connection Subsystem (COSS) iz EAB-a u Švedskoj. O ovome prijenosu odgovornosti, koji je trebalo obaviti u samo 25 radnih dana, razgovaramo s Branimirom Zalarom, rukovoditeljem odjela Communication&Connection Services iz organizacijske jedinice Mrežno povezivanje (ETK/D/C), odgovornim za cijeli projekt transfera.

Prvoga srpnja naš Institut za telekomunikacije postao je odgovoran za Connection Subsystem (COSS). To je ključni dio AXE platforme i u staroj i u novoj arhitekturi mreže čija je zadaća prospajanje veza. Odgovornost smo preuzeli od razvojno-istraživačkoga centra EAB u Švedskoj. Naime, na razini korporacije je odlučeno da se EAB prestaje baviti AXE sustavom i prelazi na druge platforme, ali uz značajno smanjenje broja zaposlenih. 
Transfer odgovornosti bio je specifičan zbog kratkoće vremena u kojemu se trebao obaviti te obima koji je, s aspekta kompetencija, bio vrlo zahtjevan, kaže B. Zalar. Istodobno trebalo je preuzeti i dva vrlo važna i zahtjevna projekta koji su u tijeku – Morten MSC(R10)-CN30 te Gatto Follow Up (CN20). Iako su odgovornost za COSS i nastavak realizacije spomenutih projekata dobili organizacijske jedinice Connectivity (ETK/D/C) na čelu s Vlatkom Maričić i splitski Multiservice Call Control Signaling (ETK/D/A/S) na čelu s Deanom Marušićem, u procesu transfera imao je udjela cijeli Institut, rekao je naš sugovornik.
Projekt prijenosa odgovornosti organizirali smo tako da su postavljene odgovorne osobe za pojedina specifična područja u švedskome EAB-u i u ETK/D. U našem Institutu to su bili Flavijan Marković i Vlado Vrlika (ETK/D/C/R), Robert Pinojtić (ETK/D/C/D) i Ivica Badrov (ETK/D/A/S). Odgovornost za realizaciju projekta Morten dobila je Jasminka Buić-Pinojtić (ETK/D/C/D), a za projekt Gatto Follow Up Joško Ravlić (ETK/D/A/S).
Kao što je bilo i predviđeno projekt transfera uspješno je završen 1. srpnja. Međutim, s tim "priča" tek počinje, jer smo mi u Hrvatskoj postali odgovorni za podsustav COSS u cijelome Ericssonovu svijetu, uključujući i Product Area, zaključio je Branimir Zalar.

                                                                                       D. Kobsa

 

 

 

Tehnička podrška

©Copyright    

08-08-2002